لطفا صبر کنید ...

نوار قلب (Electrocardiography (ECG)

این دستگاه برای ارزیابی ریتم و کیفیت موج های قلبی مورد استفاده قرار می گیرد و جژء لاینفک درتشخیص بیماری های عروق کرونر قلب (عروق خونرساننده به به قلب)می یاشد

اکوقلبی (ٍEchocardiography)

در این کلینیک از مجهزترین دستگاه های اکوکاردیوگرافی (دستگاه GE Wivid 5S) استفاده می شود. با این دستگاه اختلالات عملکرد و ساختار قلبی از جمله نارسایی قلبی، عملکرد قسمت های مختلف قلبی، و مشکلات دریچه ای قلبی تشخیص داده می شود. میزان برونده قلبی که یکی از مهمترین شاخص های عملکرد قلب می باشد، با این دستگاه اندازه گیری می شود.

دستگاه تست ورزش

در این درمانگاه، امکان انجام تست ورزش با مجهزترین دستگاه تست ورزش تحت نظر متخصص قلب و عروق وجود دارد. تست ورزش برای بررسی وضعیت خونرسانی به قلب در زمانی که به علت فعالیت فیزیکی نیاز به افزایش خونرسانی وجود دارد، انجام می شود. این آزمون در افرادی که متخصص قلب شک به بیماریهای عروق کرونر قلب وجود دارد، توصیه می شود.

الکترومیوگرافی (Electromyography)

یک روش تشخیصی برای ارزیابی سلامتی عضلات و سلول های عصبی کنترل کننده سلاولهای عضلانی (نورون های حرکتی) است.. نتایج EMG می تواند اختلال عصب، اختلال عملکرد عضلات و یا مشکلات انتقال امواج عصبی به عضله را نشان دهد. مطالعه هدایت عصب، بخش دیگری از EMG، از برچسب های الکترودی که روی پوست (الکترودهای سطح) استفاده می شود، برای اندازه گیری سرعت و قدرت سیگنال بین دو یا چند نقطه استفاده می شود. در این کلینیک علاوه بر Electromyography (EMG) ، Nerve Conduction Velocity (NCV): که وضعیت سلامت اعصاب محیطی را بررسی می کند، انجام می شود.

هولتر فشار (Blood Pressure Halter Monitoring)

این دستگاه فشار خون فرد را در طی 24 ساعت و در محیط زندگی و کار وی اندازه گیری می کند و در مورد افرادی که فشار خون در پی مارجعه به پزشک دارند، برای ارزیابی اثربخشی دارو در تمام ساعت شبانه روز و تنظیم دور و تعداد داروی مورد نیاز، علت یابی عوارض پرفشاری خون و تشخیص سندرم سینوس کاروتید کاربرد دارد.

اسپیرومتری (Spirometry)

این دستگاه  از شایعترین ابزار ارزیابی عملکرد ریه می باشد. با این ابزار حجم ریه در زمان حداکثر حجم و در زمان حداقل حجم و سرعت جریان هوا مورد سنجش قرار می گیرد. این دستگاه برای تشخیص آسم، بیماریهای انسدادی ریوی و سایر بیماریهای ریوی کاربرد دارد.

اتورفرکتور

این ابزار بطور اتوماتیک قادر است که مقدار نمره چشم را با دقتی بالا تعیین کند. بعلاوه می تواند میزان کدورت عدسی و میزان انحنای قرینه را نیز اندازه گیری کند. اندازه گیری نمره چشم با این روش کمک بزرگی در افزایش دقت نمره عینک که تعیین شده می نماید.

لنزومتر

این ابزار برای سنجش نمره عینک یا لنز می باشد و با دقت بالا می تواند نمره در حال استفاده را تعیین کند.

اسلیت لمپ

این ابزار بسیار مهم در معاینه چشم می باشد که با تابش نور بسیار قوی و استفاده از عدسی های خیلی قوی، و بزرگ نمایی ضایعات، چشم پزشک را قادر می نماید که ضایعات روی قرنیه، ملتهمه، صلبیه و پلک ها، در اتاق قدامی و خلفی چشم یا مشکلات مردمک و عدسی چشم را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.

لیزر چشم پزشکی

این ابزار با لخته کردن عروق اضافی که در ته چشم در افراد مبتلا به دیابت ایجاد می شود، خطر کاهش بینایی یا نابینایی در این گروه از بیماران را کاهش می دهد.

دستگاه OCT-HD

(Optical Coherence Tomography Angiography)

این دستگاه برای ارزیابی وضعیت عروق ته چشم مورد استفاده قرار می گیرد. در افراد مبتلا به دیابت عروق ته چشم دچار پیچ خوردگی و خونریزی و نشت موتاد می شوند که می تواند بینایی فرد مبتلا به دیابت را در معرض خطر قرار دهد. با این ابزار وضعیت شریانهای ته چشم مورد بررسی قرار میگیرد.

کوانتوم آنالیزر

این ابزار با استفاده سیگنال های الکترومغناطیسی در یک دقیقه بیش از یک دقیقه، یک گزارش قابل چاپ ، تنوع های مختلف بدن را نشان می دهد. این نتایج به طرز شگفت آوری دقیق و معادل الکترونیکی آزمونهای سنتی خون محسوب می شوند.

بادی آنالیزر

این ابزار برای بررسی میزان ترکیبات بدن از جمله میزان چربی و آب موجود در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این ابزار متخصص رژیم درمانی می تواند ترکیب دقیق مواد بدن را آنالیز کند و بر اساس میزان چربی و با احتساب میزان چربی که باید در طی رژیم درمانی کاهش یابد رژیم درمانی مناسب پیشنهاد نماید.

سونی کیت

این ابزار برای بررسی میزان ترکیبات بدن از جمله میزان چربی و آب موجود در بدن مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این ابزار متخصص رژیم درمانی می تواند ترکیب دقیق مواد بدن را آنالیز کند و بر اساس میزان چربی و با احتساب میزان چربی که باید در طی رژیم درمانی کاهش یابد رژیم درمانی مناسب پیشنهاد نماید.

کوانتوم آنالیزر

کلینیک فیزیوتراپی یاس تحت نظارت کارشناسان خبره و با دستور متخصص طب فیزیکی انجام فعالیت می نماید و مجهز به پیشرفته دستگاه و تجهیزات می باشد.