لطفا صبر کنید ...بسته درمانی دیابت

بسته درمانی دیابت


امروزه در جهانی زندگی می کنیم که بیماری دیابت یکی از شایعترین بیماریها واز علل اصلی ناتوانی های جسمی می باشد. این بیماری اغلب به علت شیوه غلط زندگی و تغذیه ناصحیح بوجود آمده و یا تشدید می شود.
براساس آمار سازمان های بهداشت جهانی 422 میلیون نفر در دنیا مبتلا به بیماری دیابت هستند و این بیماری هر ساله بیش از 4 میلیون نفر را به کام مرگ می کشاند. پیش بینی می شود تا 10 سال آینده 20 میلیون نفر از ایرانیان از ابتلا به دیابت در رنج باشند. باتوجه به آمار مذکور افزایش روز افزون تعداد مبتلایان دیابت بزرگسالان چشمگیر است و متاسفانه اغلب بیماران در زمانی به دیابت خود پی می برند که 50% موارد دچار بیماری های قلب و عروق و 20% موارد دچار عوارض چشم و 10% موارد دچار عوارض کلیوی شده اند و در بسیاری از موارد معلولیت ها و زخمهای وخیم پا و بی حسی هایی که بر اندام ها مستولی می گردد ناشی از تشخیص دیرهنگام بیماری دیابت است بنابراین تشخیص به موقع و کنترل جدی دیابت کاملا ضروری است.


انجام چک آپ های دوره ای جهت مانیتور و تثبیت قند خون در سطوح ایده آل نقش بسزایی در تشخیص به موقع و کاهش این عوارض دارد خصوصا در مواقعی چون وجود زمینه ارثی ، افزایش وزن قابل توجه در دوران حاملگی و زندگی پر استرس.
کلینیک تخصصی دیابت یاس بعنوان مرکز جامع درمان و کنترل دیابت با پرداختن به موضوع بسیار پیچیده و حساس دیابت و با بهره گیری از متخصصین زبده داخلی، غدد،قلب، چشم، کلیه و مجاری ادرار ، مغز و اعصاب و دیگر متخصصین سعی در شناسایی، کنترل و درمان به موقع بیماری دیابت می نماید.مشکل پای دیابتی یکی از مصایب جدی بیمارات دیابتی است که بسیار مقاوم به درمان می باشد. در یاس با حضور متخصصین عفونی و ارتوپدی و غدد بسته درمانی مناسب برای پای دیابتی فراهم شده است، همچنین با بهره گیری از متخصصین تغذیه و روانشناسی سلامت با ارائه جلسات آموزشی خصوصی و مشاوره، در کنار متخصصین پزشکی کمک به اصلاح شیوه زندگی و ایجاد تغذیه سالم می نماید تا تاثیر همه جانبه ای را در سبک زندگی و درمان و کنترل بیماران دیابتی ایجاد کند.
بیماران این مجموعه می توانند از مراقبتهای پرستاری بصورت آنلاین پس از ویزیت به منظور یادآوری بموقع اجرای دستورات اطبا برخوردار شوند و همچنین می توانند پاسخ سوالات پزشکی خود رااز طریق آنلاین بصورت مستمر دریافت دارند.
کنترل مستمر فشارخون و اندازه گیری میزان قندو چربی خون بصورت دوره ای صورت می گیرد و بر اساس وضعیت بیمار آزمایشات و بررسی های تکمیلی مانند عکس های رادیولوژی – بینایی سنجی – اکو کاردیوگرافی و … نیز انجام می شود.
یاس با ارائه خدمات پشتیبان دیابت مانند  فروش مواد غذایی و تنقلات مخصوص دیابتی ها ، کتب و CD آموزشی، دستگاههای چک قندخون و فشار خون ، آزمایشگاه، ارسال جواب آزمایشات و … سعی در تسهیل برطرف نمودن نیازهای جانبی  بیماران دیابتی می نماید.بسته چک آپ


همه افراد فارغ از سن و جنسیت در طول زندگی خصوصا با افزایش سن نیاز به چک آپ های دوره ای دارند، این امر مهم در مورد کسانی که زندگی پر مشغله و پر استرس دارند و افرادی که زمینه وراثتی بیماری دارند بسیار ضروری تر است.
سلامت انسانها همواره از سوی بیماری های مختلف تهدید می شود و عوامل بیماری زا از علل اصلی مرگ زود رس و ناتوانی در انسانها می باشند. متاسفانه علیرغم ابداع روش های نوین درمان طبی و جراجی , بسیاری از بیماری ها در مراحل اولیه فاقد علامت هستند و یا علائم جزئی دارند و این امر باعث می شود که بیمار دراین مراحل که زمانی طلائی (golden time) برای پیشگیری و درمان کامل بیماری می باشد به پزشک مراجعه ننمایید. اغلب مراجعه دیر هنگام به پزشک منجر به افزایش میزان صدمات جانی و مالی به بیماران می شود و در اکثر موارد صدمات جانی وارد شده به بیماران، غیر قابل جبران می باشند.
نیاز روز افزون به مقوله پیشگیری و ارجحیت آن به مقوله درمان، منجر به ایجاد مبحثی در علم پزشکی تحت عنوان چکاب (check-up) یاپایش سلامت گردیده است که طی آن، افراد به ظاهر سالم تحت یکسری معاینات ،آزمایشات،اقدامات تصویر برداری و غیره قرار می گیرند و با این اعمال ، افرادی که در معرض ابتلا به بیماری یا در مراحل اولیه آن هستند ،تشخیص داده شده و در صورت لزوم تحت درمان قرار می گیرند و از عوارض بعدی نیز پیشگیری می شود.

هر چندافزایش موارد بیماری های بدخیم مانند سرطانها و بیماری های ناتوان کننده مانند دیابت و فشار خون و بیماری های قلبی عروقی در جامعه چشمگیر گردیده است ولی چنانچه فرد هوشمند باشد و به موقع جهت تشخیص بیماریهای نهفته خود اقدام نماید ، می تواند قبل از بروز علائم و عوارض بیماری آن را درمان نموده و با گریز از طبعات بیماری از زندگی سالم لذت ببرد. با وجود تست های غربالگری بیماری ها و باتوجه به پیشرفت علم طب و تکنولوژی مدرن امروزه به راحتی می توان با انجام بررسی لازم سالی 2 مرتبه موارد حیاتی را مورد ارزیابی اولیه قرار داد و چنانچه ضرورت داشت آزمایشات و بررسی های تشخیصی کاملتری صورت گیرد.
یاس کار تشخیص و غربالگری بیماریها را برای شما آسان نموده و با گردآوری انواع تخصص ها در یک مکان جهت چکاب دوره ای به صرفه جویی در وقت و سرمایه شما کمک می نماید سپس بر اساس یافته های آزمایشات و معاینات اولیه پزشکان در صورت لزوم فرد به متخصص مربوطه ارجاع داده شده تا بررسی های تکمیلی صورت پذیرد و در نهایت بر اساس نتایج معاینات و آزمایشات و نظر پزشکان مربوطه برنامه درمانی یا پیشگیری و مراقبتی اختصاصی برای هر فرد تهیه و تجویز می گردد.چکاپ سلامتی در مجموعه فوق تخصصی یاس شامل قسمتهای زیر می باشد:

1- ویزیت های تخصصی و فوق تخصصی:


فرد مراجعه کننده به یاس پس از پذیرش و تشکیل پرونده توسط پزشک متخصص داخلی ویزیت می شود در طی این ویزیت شرح حال کامل پزشکی فرد از نظر سابقه بیماری قبلی-سابقه بیماری خانوادگی ،فامیلی،ارثی،عادات و شیوه های زندگی مشخص میشود و سپس برنامه انجام چکاپ و اقدامات لازم تعیین می گردند.در طی فرایند چکاپ سایر پزشکان از جمله متخصص قلب و عروق،متخصص مغز و اعصاب، متخصص چشم، متخصص پوست،فوق تخصص غدد ، متخصص کلیه و مجاری ادرار و… بیمار را ویزیت نموده و وضعیت سلامت فرد را از جنبه های مختلف ارزیابی می نمایند.

2- استفاده از سرویس مشاوره دکتر روانشناس سلامت، دکتر تغذیه. 
در این بخش با بررسی سبک زندگی فرد از لحاظ شیوه تغذیه، میزان و نحوه ورزش کردن- عادات زندگی، نحوه مقابله با استرس ها، وضعیت روحی و روانی، به شناسایی عادات بیمار پرداخته و با آموزش جهت اصلاح آنها تلاش می شود تا افراد در معرض خطر ابتلا به بیماریها محافظت گردند و از ابتلا به بیماریهای صعب العلاج پیگیری بعمل آید.3- آزمایشات روتین و تخصصی چکاپ:

*آزمایش کامل خون:
این آزمایشات شامل ازمایش قند خون ،چربی های خون شامل کلسترول ،تری گلیسرید،HDL،LDL،شمارش کامل سلول های خون (CBC)برای بررسی کم خونی ها و اختلالات گلبول های سفید و پلاکت و اندازه گیری الکترولیت های خون شامل سدیم ،پتاسیم،کلسیم،فسفرو…..و بررسی عملکرد کبد شامل بیلی روبین ،آنزیم های کبدی ،تست های هپاتیت ،GGT و بررسی عملکرد کلیه شامل اندازه گیری اوره و کراتیتن و آزمایش HIV و اندازه گیری ویتامین D3 خون بررسی عملکرد تیروئید می باشد.*آزمایش کامل ادرار:
بررسی سلامت کلیه و مجاری ادرای از نظر وجود سنگ های ادرای،عفونت ادراری ،وجود خون در ادرار و …..


*بررسی سیستم قلبی و ریوی : 
این بررسی شامل نوارقلب ،تست ورزش، اکوکاردیوگرافی می باشد که وضعیت ساختمانی،اختلالات دریچه ای ،اندازه قلب ،تنگی شریان های قلب بررسی میگردند و می توان بیماری های قلبی و با انجام اسپیرومتری ظرفیت تنفسی افراد بررسی می شود و مشکلات پنهان ریوی هویدا می گردد  را در مراحل ابتدایی تشخیص داد.


*آزمایش کامل مدفوع : 
بررسی وجود خون در مدفوع ،وجود انگل،کیست و گلبول سفید در مدفوع که بیانگر عفونت روده ای می باشد و بررسی آنتی ژن هلیکوباکتر پیلوری که عامل ایجاد مشکلات معده می باشد.


*آزمایشات غربالگری سرطان :
شامل FREE PSA،PSA برای تشخیص زودرس سرطان پروستات ، آزمایش CEA ،CA125 و αFP برای تشخیص زودرس سرطانهای دستگاههای مختلف بدن4- اقدامات تصویر برداری: 

شامل رادیوگرافی قفسه سینه ، سونوگرافی شکم و لگن ،سونوگرافی پروستا ت (در آقایان) ،سونوگرافی پستان (در خانمهای زیر 40 سال) ، ماموگرافی (در خانمهای بالای 40 سال) و سونوگرافی داپلر عروق مغزی و رادیوگرافی زانو است. این اقدامات تشخیصی ،اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد احشاء داخلی قفسه سینه ،شکم و لگن،مغز و اندامها ارائه مینماید و تشخیص توده یا اختلال اناتومیک (ساختمانی)در اعضاء ،اقدام درمانی ضروری را الزامی میکند.علاوه بر این اقدامات ،در صورت نیاز سی تی اسکن و MRIدر مورد اعضاء مختلف بدن قابل انجام هستند.5- بینایی سنجی:

ممکن است تصور شود که اختلال بینایی به راحتی توسط خود شخص قابل تشخیص است. در حالی که بسیاری از موارد اختلالات این سیستم، ممکن است در مراحل اولیه فقط از طریق تست های اختصاصی تشخیص داده شود و بدین وسیله از بسیاری از موارد نابینایی پیشگیری میگردد . این مهم با تعیین نمره عینک ، اندازه گیری فشار چشم جهت جلوگیری از آب سیاه، بررسی عدسی جهت پیشگیری و کنترل آب مروارید، بررسی عروق چشم و خونریزی شبکیه و تصویربرداری از آن صورت می گیرد.6-بررسی غدد : 

اندازه گیری هورمونهای اساسی بدن جهت بررسی وضعیت عملکرد غدد مهمی چون غده تیروئید، تخمدانها، پروستات، آدرنال جهت پیشگیری و درمان بسیاری از علائم شایع بیماریها در بدن انجام می شود


7- مغز و اعصاب:

بررسی وضعیت سلامت سیستم مغز و اعصاب همراه با تهیه نوار عصب و عضله (EMG) جهت تشخیص زودرس آسیب های سیستم عصبی صورت می گیرد.8-پوست و مو: 

بررسیهای پوست و مو از نظر میزان ریزش و خوردگی موها و وضعیت سلامت و شادابی پوست از نظر میکروبها و قارچها و خشکی و شکنندگی ها.9- سلامت روان:

بررسی وضعیت سلامت روانی فرد و سوابق خانوادگی ایشان از نظر وجود شرایط در معرض خطر برای ابتلا به بیماری های روانشناختی و به منظور یادگیری نحوه مقابله روحی با بیماری های مزمن و صعب العلاج و چگونگی حفظ روحیه شاداب و پرانرژی برای محافظت از سلامت خود و خانواده انجام می شود.10- سبک زندگی:

بررسی سبک زندگی سالم از نظر وضعیت تغذیه، میزان و چگونگی فعالیت بدنی و خواب و غیره توسط متخصصین تغذیه و متخصصین طب ورزش و یا طب فیزیکی صورت میگیرد.11- گرد آوری و تحلیل نتایج: 

پس از انجام ویزیت های فوق ،نتایج این مشاوره ها به همراه نتایج آزمایشات و عکسبرداری های فرد توسط پزشک متخصص داخلی جمع اوری و تحلیل می شود .نهایتا به صورت گزارش نهایی چکاپ به فرد ارائه می گردد.
12- ارجاع به سایر متخصصین :

در صورتی که در طی چکاپ ،هر گونه اختلال در سیستمهای بدن مشاهده گردد،از طرف کلینیک تسهیلات لازم جهت انجام آزمایشات تکمیلی و تخصصی برای بیمار فراهم می شود تا با انجام این آزمایشات تشخیص قطعی و درمان زیر نظر متخصص مربوطه انجام پذیرد.13- ایجاد و ذخیره اطلاعات پزشکی فرد و وقت دهی جهت مراجعات بعدی :
تمامی اطلاعات پزشکی مراجعه کننده اعم از نتایج ازمایشات و عکسبرداری ها ، نتایج ویزیت متخصصین و غیره در پرونده اشخاص ذخیره می گردد.پس از اتمام چکاپ فرد به عضویت کلینیک در می آید ،مزیت این عضویت آنست که با توجه به دسترسی پزشک به سوابق کلینیکی معتبر و نتایج چک آپ ،در صورت بروز هر گونه بیماری مشخص یا علائم نامشخص ،فرد میتواند از مشاوره سریع یا حضوری بهره مند گرددو همچنین عضویت در کلینیک به اشخاص این امکان را می دهد که از کلاسهای آموزشی ،کارگاهها و برنامه های مربوطه استفاده کنند.بسته چشم


چشم یکی از ارگان هایی است که بیماری های آن بسیار بی سر و صدا پیشرفت می کند و معمولا علائم بیماری هنگامی ظاهر می شوند که عوارض بیماری ایجادشده است و از آنجائیکه چشم یکی از ارگان هایی است که توسط دیابت مورد هدف قرار می گیرد و مورد آسیب شدید واقع می شود چک آپ مستمر چشم جهت پیشگیری از عوارض دیابت بسیار مهم و حیاتی است. کلینیک یاس در گروه چشم از مجموعه ای از چشم پزشکان جراح و فوق تخصص های اتاق قدامی چشم و قرینه و فوق تخصص شبکیه برخوردار است .
که با بررسی موارد ذیل به تشخیص بیماریهای چشم می پردازند:
• اپتومتری و تعیین نمره عینک
• تعیین فشار چشم و درمان آب سیاه
• تعیین ضایعات اتاق قدامی و قرنیه و درمان آب مروارید
• تعیین ضایعات اتاق خلفی و شبکیه
• تعیین میدان بینایی
• آنژیوگرافی عروق چشم
• OCT
• لیزر شبکیه و عروق چشم

بسته درمانی قلب


با توجه به اینکه اغلب بیماران دیابتیک دیرهنگام از بیماری خود مطلع شده و متاسفانه هنگامی که متوجه بیماری خود می شوند در 50% موارد دچار عوارض قلب و عروق شده اند یعنی در واقع بیماران دیابتیک بیمار قلب و عروق محسوب می گردند و به همین دلیل توجه به علائم و عوارض بیماری های قلبی بسیار مهم است، مجموعه فوق تخصصی پزشکی یاس افتخار دارد با همکاری تیمی مجرب متشکل از متخصصین قلب  که اغلب ایشان از سابقه ای منحصربه فرد در درمان بیماری های قلبی و عروقی برخوردار هستند بهترین خدمات را در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی ارائه نماید.
تهیه نوار قلب،تست ورزش ، اکوکاردیوگرافی، نصب دستگاه هولتر جهت مانیتور شبانه روزی وضعیت فیزیکی و عملکرد قلب و فشار خون از جمله خدمات تشخیصی و درمانی در بخش قلب و عروق این مجموعه می باشد.
همچنین در صورت نیاز به عمل جراحی، انجام کلیه مداخلات جراحی توسط مشهورترین و خوش سابقه ترین پزشکان این مجموعه انجام خواهد پذیرفت.


بسته درمانی درد


یکی از شایع ترین مشکلاتی که غالب افراد فارغ از سن و جنس درگیر آن هستند مشکل دردهای مزمنی است که غالبا سبب محدود کردن فعالیت های حرکتی و کاهش شادابی فرد می گردد و در صورت مزمن شدن می تواند عوارض جبران ناپذیری به جا بگذارید شما در کلینیک یاس می توانید مشکلات درد خود را زیر نظر متخصصین مختلف بررسی نموده و خدمات ذیل را دریافت نمایید.

  • ویزیت متخصص ارتوپدی
  • ویزیت متخصص طب فیزیکی
  • ویزیت متخصص رماتولوژ
  • بررسی با نوار عصب و عضله EMG
  • انجام فیزیوترا‍پی در کلینیک و در منزل
  • ماساژتراپی
  • ورزش درمانی